vineri, 18 iulie 2008

Bucegi 2008

Img1: Vedere de pe balcon...Hotel Pestera(1600)
Img2: Releul de pe Costila
Img3: Sinaia vazuta de langa Piatra Arsa
Img4:Traseu Piatra-Arsa/Sinaia/Cota2000
Img5:Sinaia

Img6:Flori de munte! Atentie bate vantul foarte rau pe creasta deci trebuie echipament adegvat!
Img7: Parcarea langa Complexul Piatra Arsa...Drumul din fundal (pe unde am venit noi cu masina 4*4)
Img8:Piatra arsa vazuta din jnepenis (Pentru mai multe poze sunt amplasate pe Google Earth)
Img8: Drumul de pe Pestera la Piatra Arsa
Img10: Am ajuns la cabana
Img11: Ceai bine meritat ....si desigur ciocolata cu Rom


Img12: Foc de tabara Piatra Arsa
Img13: Hotel Pestera
Img14: Piscina interioara a hotelului (incalzita)
Img 15 : VEdere de pe balconul camerei de la hotel..

The End: Pentru mai multe informatii Add : prea_dulcE_onutza@yahoo.com

Mamaia 2008

1.First picture : Apus de pe primul dig de la Mamaia.... "nisipul sa zgarie lin , iar marea sa fie murdara...."





Picture 2 si 3...: Parc de distractii Mamaia....Numai cei care vor adrenalina si care stau bine cu inima si cu stomacul pot incerca asaceva....:D



Picture 4: Asa arata Marea Neagra dimineata....e foarte limpede si chiar frumoasa....



Picture 5: Faimoasele paturi care sunt de inchiriat pe plaja cu un milon pe zi...Oare se merita?


Picture 6: Apus la Mamaia


Picture 7 and 8: High-Jump se gaseste pe plaja in dreptul hotelului Perla si cu 20 de RON ai parte de o saritura...care merita...[Ps eu st in poze....si e super sentimentul]
Picture 9:Vedere din restaurantul de pe malul marii "LA Balansoar" ( sunt vreo 4)
Picture 10: Eu in Barca ...ne indreptam spre Insula Ovidiu,merita vizitata...si oricum drumul cu barca isi merita banii 50 de RON....[senzatia e super] [Barca se poate inchiria de la cluburile de yahting de pe malul lacului...sau la debarcaderul "Insula Ovidiu" de unde poti lua un vaporas]

Picture 11:Banana.... 20 de RON de persoana....merita mai ales cand cadeti toti in apa...:D

Picture 12: Constanta,la moschee vedere catre port...:D
Picture 13: Pentru ca nu eram imbracata adecvat pentru a intra in Moschee am primit o haina de la ei...e frumos sa vezi si alte religii cum se comporta....:D
Picture 14: Sloganul meu pentru vara asta...( poza facuta intr-o farmacie)
Picture 15: Mick-shake pe malul marii....:D
Picture 15 : Poza facuta pe barca :D



Picture 16 : Casino-ul din Constanta....si eu pierduta pe acolo





Picture 17 : Apus de pe Dig...( ca sa ajungi acolo mergi pe langa hotel Malibu si pr urma inka 10 min si ajungi) Merita privelistea
The End: cateva poze si cateva idei care poate o sa va serveasca in vacanta voastra la Mamaia